Motor stator prodhimit prodhimit automatike linjë - China Ningbo Nide Mekanike

Produkte

Motor stator të prodhimit të prodhimit automatike linjë

Përshkrim i shkurtër:

Kjo linjë e prodhimit stator është i përbërë nga disa makina, letër futur makine, stator spirale dredha-dredha dhe spirale makinë futur, gajtan makine, formimin e makinës.


 • Brand Name: NIDE
 • Origjina: China
 • Çmimi: negociueshme
 • Details Paketimi: kuti druri i cili është i përshtatshëm për transportin detar
 • Termat pagesës: L / C, T / T
 • Modeli NO .: ND-DZX1
 • Detail Product

  Kompani dhe info Kontakt

  Produkt Tags

   ND-DZX1   Motor stator të prodhimit të prodhimit automatike linjë

  Plotësisht automatike të prodhimit stator linjë dizajn tipar Operator nevojshme për këtë linjë të prodhimit stator është shumë më pak se makina ose linjave të tjera. Reduktimi i krahut të punës nuk do të ndikojë në produktivitetin. Me një kosto më të ulët të punës, dhe produktivitet të lartë, kjo linjë stator përmirëson konkurrencën për prodhuesit motorike.

  1 (7)

  Linja stator Karakteristika kryesore

  1.This production line is consisted of two parts, conveyor and stand-alone machines respectively.The stator transferring and transforming process is fulfilled by mechanical arm between conveyor and stand-alone machines.While machine action is accomplished by handshaking control between conveyor and stand-alone machines

  2. Çdo stacion i punës i kësaj linje stator ka një funksion të kontrollit të vetë-përmbante, dhe mund të punojnë në mënyrë të pavarur.

  3. transportues është e pajisur me një sistem të kontrollit të pavarur. Ajo mund të heqë, pozicion, dhe të ndaluar statorët.

  4. Me një funksion automatik të pozicionimit, stacioni futur të letrës mund të ngarkesës dhe zbraz statorët.

  robot 5.Mechanical është përdorur për të lidhë stacionin futur të letrës dhe spirale auto stacionin futur gjatë prodhimit. Ajo është e qëndrueshme gjatë running. Pozicioni stator të vënë nga krahu mekanik është më i saktë.

  krahu 6.Mechanical është përdorur për të lidhë stacionin formimin dhe transportues gjatë prodhimit.

  krahu 7.Mechanical është përdorur për të lidhë stacionin gajtan dhe transportues gjatë prodhimit. Lidhëse dhe procesi knotting mund të bëhet automatikisht.

  8.This stator linjë mund automatikisht të testuar statorit, atëherë ajo do të gjykojë statorët të kualifikuar dhe të pakualifikuar në mënyrë që të bëjë procesin e ardhshëm. Kjo linjë e prodhimit stator është i përbërë nga disa makina, letër futur makine, stator spirale dredha-dredha dhe spirale makinë futur, gajtan makine, formimin e makinës.

  automatic-stator-production-line91

  Të dhënat teknike të letrës stator makinës futur:

  Stator Stack Gjatësia: 20 ~ 90mm

  Stator OD: max 135mm

  Stator ID: 20 ~ 90mm

  Folding lartësi / gjerësi: 2 ~ 4mm / 4 ~ 7mm

  Izolimi trashësi letër: 0,188 ~ 0.35mm

  Efikasiteti: ≈0.5s / s Fuqia: 380V / 50 / 60Hz 0.75KW

  Pesha Machine: ≈200kg

  Makine dimension: (L) 1200 * (W) 650 * (H) 1100mm

  automatic-stator-production-line92

  dhënat kryesore teknike të spirales stator dredha-dredha dhe makinë spirale duke futur të

  Stator OD: ≤φ150mm

  Stator ID: ≤φ110mm

  Stack Lartësia: 30-120mm

  Lartësia e spirale: 3

  Wire përshtatshme: φ0.18-φ1.2mm

  Dredha-dredha mënyrën Futur: lidhur me zinxhirë / njëjtë core

  kohë katran: ≤40s / pc

  Presioni Air: 0.6-0.8MPa

  Furnizimi me energji elektrike: 380V 50 / 60Hz 15kW

  Pesha ≈4000Kg

  Dimension: (L) 2000 cm (W) 1300 cm (H) 2300mm

  1 (6)

  Të dhënat teknike të makinës stator gajtan

  Stator OD: φ40-φ160mm

  Stator ID: ≤100mm

  Stack Lartësia: 30-160mm

  Lartësia e spirale: ≤65mm

  Ora katran: ≤14s / pc (24 slots)

  Presioni Air: 0.4-0.6MPa

  Furnizimi me energji elektrike: 380V 50 / 60Hz 6kW

  Pesha: ≈1500Kg

  Dimension: (L) 2000 cm (W) 1100 cm (H) 1900mm

  1 (8)

  Të dhënat teknike të formimit të makinës

  Stator ID: 30 ~ 110mm

  Stator OD: Max. 160mm

  Stator Stack Gjatësia: 20 ~ 200mm

  Gjarpërim dalë: max 45mm

  Zhvendosjen e cilindrit: 20L / min

  Fuqia: 380V / 50 / 60Hz 3.75KW

  Pesha Machine: rreth 500kg

  Makine dimension: (L) 1300 * (W) 1000 * (H) 2400mm

  1 (5)

  xh

  3-3

  Youtube: https://www.youtube.com/user/nida0606
  Facebook: https://www.facebook.com/NideGroup
  Linkedin: https://www.linkedin.com/company/nide-mechanical
  Twitter: https://twitter.com/Nide_Group
  Instagram: https://www.instagram.com/nidegroup/

  xh

  Contact us
  Ningbo Nide Mechanical Equipment Co., Ltd.
  Contact :Annie
  Tel: 0086-574-87295639
  Mob: 0086-13738869026
  Fax: 0086-574-87295637
  Email: emarketing@nide-group.com
  Address:14-5, East Kemao Center, No.100 Xiangyun Road, Hi-tech District, Ningbo , China.


 • Previous:
 • Next:

 • Informacione të NIDE kompaniCertifikatat NIDE

  NIDE contaction 2

 • 
  WhatsApp Online Chat!