Моторни статорот линија за производство автоматско производство - Кина Ningbo Nide Механички

производи

Моторни статорот линија за производство автоматско производство

Краток опис:

Оваа производна линија статорот се состои од неколку машини, хартија вметнување машина, статор серпентина ликвидација и калем вметнување машина, алкохол машина, формирање на машина.


 • Името на брендот: NIDE
 • Потекло: Кина
 • Цена: преносливи
 • Детали за пакување: дрвена кутија која е погодна за поморски транспорт
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • Модел бр .: ND-DZX1
 • детали за производот

  Компанијата и информации за контакт

  Тагови производ

   ND-DZX1   Моторни статорот линија за производство автоматско производство Целосно автоматско производство на статорот функција линија дизајн Оператор е потребно за оваа производствена линија статорот е далеку помалку од другите машини или линии. Намалување на работната сила нема да влијае на продуктивноста. Со пониска цена на трудот, и висока продуктивност, ова статорот линија подобрува конкурентноста за производители на мотор. 1 (7) Статорот линија Главната карактеристика 1.This production line is consisted of two parts, conveyor and stand-alone machines respectively. The stator transferring and transforming process is fulfilled by mechanical arm between conveyor and stand-alone machines. While machine action is accomplished by handshaking control between conveyor and stand-alone machines 2.Each работна станица на овој статорот линија има функција за контрола на автономни, и може да работи независно. 3. транспортер е опремен со независен систем за контрола. Тоа може да се укине, позиција, и да престане статори. 4.With функција на автоматско позиционирање, вметнување на станица на хартија може да се вчита и истовар статори. 5.Mechanical робот се користи за поврзување хартија вметнување станица и автоматски серпентина вметнување станица во текот на производството. Тоа е стабилна за време на работата. Статорот позиција поставени од страна на механичка рака е повеќе точни. 6.Mechanical рака се користи за да се поврзете станица формирање и подвижни текот на производството. 7.Mechanical рака се користи за поврзување на алкохол станица и подвижни текот на производството. Алкохол и knotting процес може да се направи автоматски. 8.This статорот линија може автоматски тест на статорот, тогаш тоа ќе им суди на квалификувани и неквалификувани статори, па како да се направи следниот процес. Оваа производна линија статорот се состои од неколку машини, хартија вметнување машина, статор серпентина ликвидација и калем вметнување машина, алкохол машина, формирање на машина. automatic-stator-production-line91Технички податоци на статорот хартија вметнување машина: Статорот должина оџакот: 20 ~ 90mm Статорот OD: 135mm макс Статорот ID: 20 ~ 90mm Преклопување на висина / ширина: 2 ~ 4мм / 4 ~ 7mm изолација дебелина на хартија: 0,188 ~ 0.35mm Ефикасност: ≈0.5s / s Моќност: 380V / 50 / 60HZ 0.75KW Машина Тежина: ≈200kg Машина димензија: (L) 1200 * (W) 650 * (H) 1100mm automatic-stator-production-line92Главните технички податоци на статорот серпентина ликвидација и калем вметнување машина Stator OD: ≤φ150mm Stator ID: ≤φ110mm Стак Висина: 30-120mm Висина на намотката: 3 Соодветно жица: φ0.18-φ1.2mm Ликвидација вметнување на владата оковани / истите основни Теренот време: ≤40s / компјутер Воздушен притисок: 0.6-0.8MPa Напојување: 380V 50 / 60Hz 15KW тежина ≈4000Kg Димензии: (L) 2000 × (W) 1300 × (H) 2300mm 1 (6)Технички податоци на статорот алкохол машина Stator OD: φ40-φ160mm Stator ID: ≤100mm Стак Висина: 30-160mm Висина на намотката: ≤65mm Теренот време: ≤14s / ЕЕЗ (24 слотови) Воздушен притисок: 0.4-0.6MPa Напојување: 380V 50 / 60Hz 6KW Тежина: ≈1500Kg Димензии: (L) 2000 × (W) 1100 × (H) 1900mm 1 (8)Технички податоци за формирање на машина Статорот ID: 30 ~ 110mm Stator OD: Макс. 160mm Статорот должина оџакот: 20 ~ 200mm Ликвидација настрешница: Макс 45mm Зафатнина на цилиндар: 20L / min Моќност: 380V / 50 / 60HZ 3.75KW Машина Тежина: околу 500кг Машина димензија: (L) 1300 * (W) 1000 * (H) 2400mm 1 (5)


 • Претходно:
 • Следно:

 • NIDE информации за компанијатаNIDE сертификати

  NIDE contaction 2

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!