Висока ефикасност мотор статор серпентина ликвидација машина - Кина Ningbo Nide Механички

производи

Висока ефикасност мотор статор серпентина ликвидација машина

Краток опис:

Ова статорот серпентина ликвидација машина има двојно ликвидација две глави со 4 работни станици. Таа е погодна за климатик мотор, машина за перење мотор, компресор мотор, фотографии од мотор, пумпа мотор итн


 • Името на брендот: NIDE
 • Потекло: Кина
 • Цена: преносливи
 • Детали за пакување: дрвена кутија која е погодна за поморски транспорт
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • Модел бр .: RXL3-100
 • детали за производот

  Компанијата и информации за контакт

  Тагови производ

     1 (7) 

  RXL3-100  Висока ефикасност мотор Статорот серпентина ликвидација машина

  Вовед: 

  1 (5)

  (1) Машина главната функција и карактеристики

  Ова автоматска машина статорот ликвидација ликвидација има четири глави и осум работните станици. Висока ефикасност е неговата функција. статорот серпентина ликвидација машина автоматски се става на серпентина во трансфер поранешниот уреден, особено погоден за висок услов производствен капацитет, висока стапка на слот полнење, отворање мали слот статорот серпентина ликвидација. Калемот на владата, како што авто прескокнете, автоматско сечење и автоматско индексирање Ликвидација може да се заврши на време сукцесивно; параметар може да се постави во човек-машина интерфејс. Континуирано / прекинал ликвидација начин и ги исполнува 2 столбови. 4 столбови, 6 столбови свиткува намотка.

  RXL3-100- 四 头 八 工 位 绕线 机 32

  (2) на Технички paramenter

  Пречник на проводникот: 0,19 ~ 1.2mm

  дијаметар замав: 220mm

  Операција станица: 8

  Намотување глава: 4

  Макс висина оџакот: 65mm

  Макс статорот OD: 120mm

  Макс вртежи: 2500RPM

  воздух извор: ≥0.5MPa

  Напојување: 380V 50 / 60Hz 15KW

  Тежина: околу 5000KG

  Димензии: (L) 2100 * (W) 1350 * (H) 2200mm

  (3) Примена

  Оваа машина е погодна за 2 столбови. 4 столбови, 6 столбови свиткува намотка.

  RXL3-100- 四 头 八 工 位 绕线 机 31

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • NIDE информации за компанијатаNIDE сертификати

  NIDE contaction 2

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!