Автоматско BLDC внатрешни статорот ликвидација машина игла - Кина Ningbo Nide Механички

производи

Автоматско BLDC внатрешна игла статорот ликвидација машина

Краток опис:

Оваа игла навивач е погодна за ликвидација BLDC статорот.


 • Името на брендот: NIDE
 • Потекло: Кина
 • Цена: преносливи
 • Детали за пакување: дрвена кутија која е погодна за поморски транспорт
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • Модел бр .: RXN2-100-150C
 • детали за производот

  Компанијата и информации за контакт

  Тагови производ

  RXN2-100 / 150 Автоматски BLDC внатрешна игла статорот ликвидација машина

  Вовед:

  Ова внатрешни статорот ликвидација машина е дизајниран со две работни станици. движење машина е пред-собата во екран на допир. Сите ликвидација на податоци може да се прикаже на екранот на допир за време на машина работи. За време на трчање, машината ќе аларм ако нешто тргне наопаку.

  (1) функцијата машина и карактеристика:

  Ова внатрешни статорот ликвидација машина е погодна за ликвидација BLDC статорот. Се подготвува со серво систем. Тоа може автоматски да intert крајот жица, ликвидација, arraying, индексирање, сечење, demolding.

  (2) Технички параметри:

  Погодно OD: ≤150mm

  Погодно проект; ≥25mm

  Погодно thichness: 10 ~ 100mm

  Погодно жица со дијаметар: 0.3-1.0mm

  Напојување: 220V / 50 / 60Hz

  Weigth: 600kg

  Deminsion: 1400 * 900 * 2000mm

  (3) Примена:

  Оваа машина е погодна за ликвидација BLDC статорот.

  xh

  3-3

  Youtube: https://www.youtube.com/user/nida0606
  Facebook: https://www.facebook.com/NideGroup
  Linkedin: https://www.linkedin.com/company/nide-mechanical
  Twitter: https://twitter.com/Nide_Group
  Instagram: https://www.instagram.com/nidegroup/

  xh

  Contact us
  Ningbo Nide Mechanical Equipment Co., Ltd.
  Contact :Annie
  Tel: 0086-574-87295639
  Mob: 0086-13738869026
  Fax: 0086-574-87295637
  Email: emarketing@nide-group.com
  Address:14-5, East Kemao Center, No.100 Xiangyun Road, Hi-tech District, Ningbo , China.

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • NIDE информации за компанијатаNIDE сертификати

  NIDE contaction 2

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!