Авто една станица BLDC статорот ликвидација машина Внатрешна игла - Кина Ningbo Nide Механички

производи

Авто една станица BLDC статорот ликвидација машина Внатрешна игла

Краток опис:

Оваа автоматски статорот ликвидација машина е погодна за мулти-пол brushless мотор статор серпентина ликвидација. Тоа може ликвидација различни видови на brushless статорот серпентина.


 • Името на брендот: NIDE
 • Потекло: Кина
 • Цена: преносливи
 • Детали за пакување: дрвена кутија која е погодна за поморски транспорт
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • Модел бр .: ND-NXN1-60-80
 • детали за производот

  Компанијата и информации за контакт

  Тагови производ

  ND-NXN1-60-80 Авто една станица BLDC статорот Внатрешна ликвидација машина игла (вертикален тип)

  Вовед:

  1. Пријава

  Оваа автоматски статорот ликвидација машина е погодна за мулти-пол brushless мотор статор серпентина ликвидација. Тоа може ликвидација различни видови на brushless статорот серпентина.

  2.Profiles и карактеристики

  Ова BLDC статорот игла ликвидација машина прифаќа внатрешна ликвидација дизајн, структура на дизајн на кутија, целата серпентина ликвидација процесот на автоматизација, висока ефикасност, безбедност,

  BLDC статорот ликвидација машина да навивам повеќе акции серпентина во исто време,

  ликвидација на брзината може да се до 800-1200 вртежи во минута.

  3.Parameter

  Stator OD: 30-80mm

  Stator ID: 10-50mm

  дијаметар жица: 0.18-1.5mm

  должина Стак: 5-60mm

  структура: во вид на кутија

  Намотување на вртежи: 800-1200RPM (брзина е различна за различни дијаметар жица)


 • Претходно:
 • Следно:

 • NIDE информации за компанијатаNIDE сертификати

  NIDE contaction 2

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!