ПРИДРУЖНИ кОМПАНИИ

ПРИДРУЖНИ кОМПАНИИ

Nide има следниве другите претпријатија

 1.Ningbo Nide Механички Опрема копродукции, ООД

Се наоѓа на Hi-Tech округ во Ningbo град, индустриски центар на Кина, а земајќи предност на силна техничка и комерцијална тим, Ningbo Nide Механички опрема копродукции, Ltd фокусира на R & D, маркетинг и продажба, контрола на квалитет и по услуга на машини кои се произведени од страна на нејзините филијали фабрики (Jiangsu Nide Автоматика Техника копродукции, Ltd Jiangsu Xiandian и Машински копродукции, ООД.

Освен машини зграда во куќата, се контролира со својот систем за квалитет и услуга, Nide механички, исто така, обезбедува некои помошни машини аутсорсинг од некои други професионални производители за своите клиенти. Целта е да се намали клиенти дополнителна работа и слободни од грижи на прашањето на квалитетот.

Nide има канцеларии во Индија, Бразил, Кореја, Турција, Аргентина, добра продажба и сервис нето работа ни овозможи да пристапите и да нудиме услуги на клиенти од целиот свет лесно и веднаш. Сигурност, одговорност и брза реакција помош Nide да победи на довербата на клиентите во целиот свет "seccesively, досега Nide ја снабдува производи за своите клиенти повеќе од 40 земји како што се Германија, Италија, Шпанија, Франција, Турција, Индија, Бразил, Виетнам, Мексико, Agentina, САД, и др, голем број клиенти се водечка во својата област.

Нашите желби за да се обезбеди на нашите клиенти со оптимизирана целосна пакет на решение за автомобилската индустрија.

1

2.Jiangsu Nide Автоматика Техника копродукции, Ltd

Се наоѓа во Суджоу, кои ги покриваат работилницата површина од 9.000 квадратни метри, со 102 вработени, Jiansu Nide автоматизација-Tech копродукции, Ltd, главно произведуваат стојат заедно машина и автоматска линија за индукциски мотор статор, BLDC моторни ликвидација машина, надворешна роторот производство машини, роторот склопување, мотор склопување и други кориснички машина или производна линија.

На производи се главно применети за еден и три фаза индукција мотор, пумпа за вода мотор, машина за перење мотор, клима мотор, вентилатор мотор, компресира мотор, електрични велосипеди мотор, BLDC мотор, серво мотор, електрични автомобилски мотор, итн некои од нашите производи се CE одобрено.

Строго спроведување на ISO 9001system, опремен со висока прецизност обработка објект, ние се обезбеди на нашите производи да ги исполнуваат она што потреби и потреби на клиентите.

8

3.Zhejiang Nide Интелигентна Автоматика Co, Ltd

Жеџијанг Nide Интелигентна Автоматика копродукции, Ltd, која е целосно во сопственост на Ningbo Nide механичка опрема Co, Ltd, седи во индустриски центар на градот Ningbo, главно, се фокусира на технологијата најновите ликвидација и монтажа за сите видови на BLDC мотори, вклучувајќи го и камен заедно машина и автоматска комплетна линија. Во меѓувреме, ние исто така да прилагодите некои не-стандардни машини за да се грижиме за потребите на клиентите во областа на производство на моторот.

Строга контрола на квалитетот, плус силни технички тим ни овозможи да понудиме сигурен машини за нашите клиенти. Филозофијата на "служба, професија, навремена, искрена" ни помогне да победи на корист на клиентите.

Nide-Само за лесно, обидете се да не само да се направи моторни производство полесно, клиентите полесно, но, исто така, штрајк за идниот живот полесно!

zhehuang]

4.Jiangsu Xiandian Машински копродукции, ООД

Се наоѓа во Hengshan Qiao сценско место, провинција Changzhou, Jiangsu, и со површина од 15.000 квадратни метри, Jiangsu Xiandian Машински копродукции, Ltd е специјализирана за микро-мотор (машина серија, DC машина) производство арматура машини за производство. Ние производство на широк спектар на производство арматура стојат заедно машини и автоматска арматура склопување, како што се вратило притискање машина, изолација хартија вметнување машина, арматура ликвидација машина, клин вметнување машина, комутатор спојување машина, комутатор вртење машина, арматура машина за балансот, тестирање арматура панел, статорот ликвидација машина, итн

На производи се однесуваат главно за апарати за домаќинство, автомобили, моќ алатка, итн Во областа на арматура машина за производство, нашата компанија е еден од водечките производители во Кина, и сукцесивно доделени "Hi-Tech претпријатие" од страна на владата.

Ние се движиме напред ...

4

5.Ningbo Haishu Nide Меѓународниот копродукции, ООД

Седејќи во убава морето брегот град-Ningbo, земајќи предност на напредни индустрии центар, совршен синџирот на снабдување и удобен превоз, како и интегрирање на професионален тим со богата производство мотор искуство, Ningbo Haishu Nide Меѓународниот копродукции, Ltd се фокусира на обезбедување на различни видови на моторни компоненти за нашите клиенти.

На производи вклучуваат комутатор, топчесто лежиште, вратило, јаглерод четка, изолација хартија, термичка заштита, магнет, вентилатор, мотор покритие и каширане. За разлика од овие производи, ние исто така, обезбедуваат услуги за моторни производство на технички консултант, поддршка на проекти и клуч на проектот.

Со искуство со децении во областа на производство на моторот, ние длабоко се разбере она што потрошувачот точно побарувачката, значително моторни компоненти за производство нето строга контрола на квалитетот на работата и ни овозможи да се обезбеди на нашите клиенти со добар квалитет на производи по разумна цена, нашата цел е да им помогне на клиентите да се намалат тензиите заморни извори, додека стекнување на добар квалитет на производите.

Nide сака е да се обезбеди широк светот клиенти со еден-стоп услуга за производство на моторот. Направете мотор, се сврти кон Nide, сè ќе биде лесно!

haishuWhatsApp Онлајн Chat!