за нас

за нас

Ningbo Nide механичка опрема копродукции, Ltd  е основана во 2007 година, Nide е компанија посветена во областа на електрични мотори за производство, обезбедување на еден-стоп услуга за своите клиенти. Nide има три основни бизнис поделби. Првата поделба е да им обезбеди на различни видови на производство на моторни машини, вклучувајќи стојат заедно машина, целосно автоматско комплетна линија за арматура и статорот производство, и моторни склопување. Во втората лига е да обезбеди целосен опсег на моторни компоненти како што се комутатор, топчесто лежиште, јаглерод четка, изолација хартија, вратило, магнет, вентилатор, мотор покритие, итн. Третата поделба е да се обезбеди техничка поддршка и консултации, проектна поддршка и клуч сервис за некои моторни производство.

Со добра услуга, единствена филозофија, стручен тим и сигурен квалитет, ние победиме на довербата на клиентите во целиот свет "постепено. Ние директно и индиректно снабдување на нашите производи на повеќе од 50 земји како што се Германија, Велика Британија, Шпанија, Италија, Турција, Бразил, Аргентина, Мексико, Иран, Индија, Виетнам, итн Меѓу клиентите, многу од нив се светски познати компании.

Во меѓународниот пазар, Nide е водечки мотор Машини за производство добавувачот од Кина.

Nide-Само за лесно, нашата цел не е само да се направи моторни производство полесно, но, исто така, штрајк за што го прави животот полесен.

41WhatsApp Онлајн Chat!