нашите предности

 • професија

  професија

  Основана е во 2007 година, посветен во областа на електрични производство на мотори за 11 години
 • Сервис

  Сервис

  Ние ги доставуваме нашите производи на повеќе од 50 земји и нашите машини имаат функција за далечинско дијагностицирање.
 • ефикасно

  ефикасно

  Висока брзина ликвидација, ликвидација брзина некои машина може да биде до 3000 вртежи во минута, 2-3 пати поголема од онаа на слични производи
 • Стабилно

  Стабилно

  Разумен дизајн, внимание на детали, висок конфигурација, соработка со добри брендови

Ningbo Nide механичка опрема копродукции, Ltd е основана во 2007 година, Nide е компанија посветена во областа на електрични мотори за производство, обезбедување на еден-стоп услуга за своите клиенти. Nide има три основни бизнис поделби. Првата поделба е да им обезбеди на различни видови на производство на моторни машини, вклучувајќи стојат заедно машина, целосно автоматско комплетна линија за арматура и статорот производство, и моторни склопување. Во втората лига е да обезбеди целосен опсег на моторни компоненти како што се комутатор, топчесто лежиште, јаглерод четка, изолација хартија, вратило, магнет, вентилатор, мотор покритие, итн. Третата поделба е да се обезбеди техничка поддршка и консултации, проектна поддршка и клуч сервис за некои моторни производство.

нашите клиенти


WhatsApp Онлајн Chat!